Umbes aasta tagasi kolis PAKRI Teadus- ja Tööstusparki puidupõletamisega tegelev ettevõte Takarawood. Parimad sõbrad ning partnerid Lele Cafaro ja Jean-Jacques Tastavin on loonud ettevõtte, kus ise on disainerid, turundajad ja töölised, kelle käe all valmivad puidumaailma põnevamad trendid.

„Alustasime lihtsalt välisvoodrilaua põletamisega, sest selle kohta tuli tellimusi. Siis vaatasime, et ainult põletamine muutub liiga igavaks, oleks vaja midagi veel teha. Hakkasin uurima, mida võiks juurde võtta ja tänaseks olen kõik meie tooted katse-eksitus meetodil välja töötanud,“ räägib Takarawoodsi tegevjuht Lele. Ettevõtte sortimendis on näiteks põletatud puitlaudised, mis näevad välja nagu amortiseerunud vask, amortiseerunud hõbe, vana antiikpuit, samuti 3D põletatud paneelid jne.

„Käesoleval hetkel teeme ainult projektipõhiseid töid. Näiteks klient saadab foto ja ütleb, et soovib saada sellist viimistlust nagu on fotol. Selle pealt saame hinnata ja välja pakkuda kliendile erinevaid variante, kallimaid näiteks antiikpuiduga, ja odavamaid, mis on töödeldud nagu oleks antiik vms. Kui vaadata fassaade, mida täna ehituses välja pakutakse, siis puit on ikkagi kõige naturaalsem materjal. Meie tehnoloogias on kõik käsitöö, lisaks katame põletatud laudise spetsiaalselt selle jaoks väljatöötatud veebaasil immutusvahendiga, mis imbub puitu, ei määri ja kaitseb,“ ütleb Lele.

Peamiselt on ettevõtte kliendid Euroopast: Prantsusmaalt, Hispaaniast, Inglismaalt, Belgiast, Rootsist. „Me ei tea ja ei tunne Eesti turgu, küll aga tunneme Euroopa turgu. Meie kliendid ehituspoes ei käi, nad on disainerid, arhitektid, või eksootilise ja eksklusiivpuidu edasimüüjad. Küll on meil käsil läbirääkimised mõne Prantsusmaa ehituskauplusega ja eeldatavasti läheb sinna sortimenti tavaline põletatud puit mitmes põletatud astmes. Värvilise lõpptulemusega põletatud puitu me kindlasti lattu seisma ei tee, sest kõik on käsitöö ja custom made,“ selgitas Lele. Ettevõtte kliendid hindavadki enim toote eksklusiivsust ja omapära. Vahel piisab vaid ühest põletatud lauast heledal taustal, et ruum saaks hoopis teise ilme ja efekt oleks silmapaistev.

Praegu suudavad Lele ja Jean-Jacques tellimused kahekesi täita. Kui aga tellimuste maht peaks oluliselt kasvama, plaanitakse laieneda siinsamas PAKRIs. „Kui seadsime end sisse Kloogarannas, otsisime läheduses asuvat pinda oma töökojale ja PAKRI oli parim valik. Tootmist võime siin laiendada küll,“ märkis Lele.

Takawoodi toodetega saab tutvuda: https://takarawood.com/wood-decoration-panels-gallery/

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA