Elmo, maailma esimene autojagamise teenuses oleva tänavalegaalse kaugjuhitava tehnoloogia arendaja, seadis uue rekordi kaugjuhitavate tänavasõidukite valdkonnas, juhtides oma kaugjuhitava sõidutehnoloogia abil märkimisväärse 2100 kilomeetri kaugusel olevat elektriautot Nissan Leaf. See märgiline sündmus toimus sõidukiga, mis navigeeris Rotterdamis, Hollandis, olles kaugjuhitav Tallinnast, Eestist.

Verstapost kaugjuhitava sõidutehnoloogia kasutuses

Elmo teostas riikide vahelise kaugjuhtimise koostöös Dutch Automated Mobility‘ga, mis on Hollandi autonoomsete sõidukite tehnoloogia pioneer. Dutch Automated Mobility kaasasutaja Alwin Bakker jagas põnevust ajaloolise hetke üle, öeldes: “See ajalooline reis pole mitte ainult verstapost Elmo ja meie partnerluse jaoks, vaid suur hüpe edasi kaugjuhitava sõidutehnoloogia praktiliste võimete ja usaldusväärsuse demonstreerimisel.”

Elmo asutaja ja tegevjuht Enn Laansoo, Jr., märkis: “Öeldakse, et tähtis on teekond, mitte sihtpunkt. Tänu kaugjuhtimisele tõestame, et võid nautida mõlemat mugavalt ja turvaliselt oma kontorist. See saavutus asetab Elmo mobiilsussektori kuumimaks tõusnud kaugjuhtimise innovatsiooni, kaugjuhtuimise, etteotsa.“

Elmo’s kaugjuhitav Nissan Leaf Rotterdam’is, Hollandis

 

Kaugjuhtimistehnoloogia kasvavat edu ja Elmo rolli selles toodi hiljuti välja, kui ettevõte sai valitud prestiižse Hollandi Automotive Innovation Award 2024 finalistide hulka, rõhutades sellega kaugjuhtimis tehnoloogiaolulist panust autonoomsete- ja autojagamise sektoritele.

Eelmine rekord püstitati 2 kuud varem, detsembris kui Elmo kaugjuht juhtis Vilniusest 610km kaugusel olevat Tallinna lumistel teedel sõitvat elektriautot. Elmo ja Dutch Automated Mobility alustasid koostööd eelmise aasta septembris, mille tutvustava video koos Eesti suursaadikuga Hollandis intervjuuga leiab siit https://www.youtube.com/watch?v=lFyyLbU5uPA

Elmo ja Dutch Automated Mobility koostöö algus sept’23

Mobiilsuse lähitulevik

Elmo pioneerlik kaugjuhtimise rekord pakub tõestuse tänasesse ja lähitulevikku, kus kaugus ja asukoht ei ole enam takistuseks sõidukite kaugjuhtimisele. See saavutus mitte ainult ei demonstreeri autonoomsete ja isesõitvate sõidukite tehnoloogia potentsiaali, vaid tugevdab ka usku, et kaugjuhitava sõidutehnoloogia toimib läbi 4G võrgu juba tänapäeval.

Vaata ka lihtsamat videot, kuidas Elmo toestas 2100km kauguselt kaugjuhtimise Hollandi ja Eesti vahel, vt https://www.youtube.com/watch?v=dF9vp7zlOwk

Dutch Automated Mobility

Dutch Automated Mobility on eesrinnas autonoomsete ja kaugjuhitavate süsteemide alal, spetsialiseerudes automatiseeritud transpordilahendustele nii inimestele kui logistikale. Hollandis tõestatud edulugudega on nad pühendunud autonoomse tehnoloogia ohutule ja edukale rakendamisele.

Elmo

Elmo on tuntud maailma esimese seadusliku kaugjuhitava sõidutehnoloogia tutvustajana. Alates 2022. aastast igapäevaselt avalikel tänavatel Tallinnas, Tartus (Eesti) ja Helsingis (Soome) töötavad Elmo kaugjuhitavad autod on kogunud praktilist kogemusi üle maailma, sealhulgas Saksamaal, Prantsusmaal, Šveitsis, Austrias, Hollandis ja USA-s.

 

Originaal artikkel: https://www.elmoremote.com/et/elmo-tegi-2100km-kauguselt-uue-rekordi-kaugjuhitava-auto-juhtimisega/