PAKRI Teadus- ja Tööstuspark avas uksed

Taastuvenergeetikale, targale energiavõrgule, hoonete energiatõhususele ja energia salvestamisele suunatud ettevõtluskeskkond PAKRI Teadus- ja Tööstuspark avas Paldiskis esimese hoone.

5000 m2 suuruse renoveeritud lao- ja tootmishoone avamise lindi lõikasid läbi esindajad Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist, Tallinna Teaduspargist Tehnopol, Paldiski Linnavalitsusest, Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioonist ja NN Arendus OÜ-st. Hoone avamine tähistab PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi esimest sammu 2007. aastal välja töötatud ärikeskkonna kontseptsioonist, mis kasvab ligi 60 hektari suurusele alale Paldiskis.

“Viimased viis aastat oleme tegelenud PAKRI kontseptsiooni täpsustamisega, partnerite kaasamisega, võtmekliendi otsimisega ja pargi ala planeerimisega,” ütles avamispeol pargi arendust eestvedav NN Arendus OÜ juhatuse liige ja tegevjuht Enn Laansoo, Jr.

“Paldiski linna ettevõtluskliima ning lähiajal plaanitud suurprojektide realiseerumine tähendavad suuremat elavnemist piirkonna arengus. Vastavatud hoone ja PAKRI Teadus- ja Tööstuspark pakub ettevõtetele võimalust Paldiski arengust osa saada,“ lisas Laansoo.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi arendamine ja teenuste pakkumine toimub koostöös Tallinna Teaduspark Tehnopoliga. “Taastuvenergeetika sektori kompetentsi koondamisel on väga kõrge potentsiaal nii Eestis kui Põhja-Euroopas. Soovime aidata PAKRI arengule kaasa jõu ja nõuga, et luua tihedad sidemed parkides tegutsevate ettevõtete ja Tehnopoli naabruses asuvate ülikoolidega,“ ütles Tehnopoli juhatuse liige Alar Tamkivi.

“Paldiski linn ja Linnvalitsus rõõmustab PAKRI Teadus- ja Tööstuspark avamise üle ja tervitame kõiki uusi ettevõtteid, kes oskavad näha Paldiski potentsiaali ja hinnata meie väärtusi,“ ütles Paldiski linnapea Kaupo Kallas.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi esimene hoone aadressil Kivi tn 12 koosneb 100m2 kuni 1300m2 suurustest renoveeritud lao-, tootmis- ja bürooruumidest, pakkudes vajaliku taristu nii alustavale ettevõttele kui suurettevõttele.

“PAKRI on lai terviklik kontseptsioon, tekitades sünergia hoonete, teenuste, teaduse ja energiavõrgu vahel. Liigume pargi arendusega jõudsalt edasi ning ootame kõiki huvilisi PAKRI pargiga tutvuma,“ lisas Laansoo.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi (PAKRI) kontseptsioon töötati Paldiskis välja aastal 2007 ning on aastast 2008 Harjumaa Arengustrateegia aastani 2025 üks prioriteetsemaid projekte. PAKRI pakub taastuvenergeetika sektoriga seotud ettevõtetele vajaliku taristut ja teenuseid, toetamaks läbi sünergia ettevõtete jätkusuutliku arengut ja teadustööd. Uute hoonete rajamisel järgitakse maksimaalset energiatõhusust ning töökeskkonna kujundamisel töötaja produktiivsuse tõstmist. Lisainformatsioon www.pakri.ee.

Tallinna Teaduspark Tehnopol on teadus- ja ärilinnak, mis on koduks alustavatele ja kasvavatele tehnoloogiaettevõtetele. Täna tegutseb Tehnopolis üle 150 ettevõtte ja naabruses asuvad Tallinna Tehnikaülikool ja IT Kolledž. Tehnopol pakub ettevõtetele sobivaid üüripindasid, äriarendusteenuseid, tihedaid koostöövõimalusi ülikoolidega ja rahvusvaheliste võrgustikega ning ekspertide tuge. Lisainformatsioon www.tehnopol.ee.

Paldiski linn on olnud sajandeid atraktiivne sihtkoht investeeringuteks. Väga hea geograafiline asukoht ja eksisteeriv taristu annavad linnale konkurentsieelised, muutes linna ühe suurima ettevõtluse arengupotentsiaali piirkonnaks nii Eestis kui ka Põhja-Euroopas. Piirkonna arengut toetavad täna juba Paldiskis tegutsevate ettevõtete aktiivne ühistöö ning ettevõtlust soodustav ärikliima. Täpsemalt www.paldiski.ee ja www.investinpaldiski.ee

 

Lisainformatsioon:

Enn Laansoo, Jr.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspark tegevjuht, juhatuse liige

+3725216858

info@pakri.ee

www.pakri.ee