Keskkonnaministeerium ja Keskkonnainvesteeringute Keskus korraldavad juba 11. aastat järjest konkurssi keskkonnasõbralike ettevõtete väljaselgitamiseks. PAKRI Teadus- ja Tööstuspark osaleb tänavu konkursil kahes kategoorias – hääletada saab 1. jaanuarini 2019.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspark on asutamisest saadik olnud keskkonnasõbralik ettevõtte ja analoogselt konkursile tegutsenud juba 11 aastat. Keskkonnasõbralikkuse poolest on märkimisväärne tööstuspargi energia-alane autonoomsus. Sellest lähtub kogu targa tööstuslinna planeering – jooksvalt jälgitakse klientide energiatarvet ja pidevalt suurendatakse selles ise toodetud rohelise energia osakaalu. Tööstuspargis on paigaldatud ruumipõhised monitoorimis- ja kontrollseadmed, valgustuses kasutatakse LED-lampe, ühe hoonekompleksi küte ja elekter on 100% hakkepuidul töötava koostootmisjaama kaudu, mõnda hoonet aga köetakse ainult jääksoojusega.

„2018. puhul saame välja tuua, et PAKRI kliendid ise tunnustavad taastuvenergia kasutuse võimalust oma tootmisprotsessis ja tootmishoonetes kasutatud nutika rohetehnoloogia abil on nad saavutanud ligi 30% säästu elektri- ja soojakuludelt,“ rõhutas tööstuspargi tegevjuht Enn Laansoo, Jr.

„Kui lisame eeltoodule nutika ja energiatõhusa füüsilise tööstuskeskkonna ning igapäevase panustamise rohetehnoloogia arengusse on PAKRI üks väiksema keskkonna jalajäljega tööstuspark Põhja-Euroopas. Kui meie võimekus keskkonnasäästu panustada on 3 töötaja ning 0,6M eurose aastakäibe juures, siis näiteks kandidaadil Eesti Energial on vastu panna 884 töötajat ja miljard käivet ning Kunda Nordic Tsemendil vastavalt 194 töötajat ja 48M eurone käive,“ tõi Laansoo, Jr. näiteks.
Kategoorias keskkonnasõbralik protsess seisab tööstuspark vastamisi hiidettevõtetega Eesti Energia, kes panustab põlevkiviõli kõrvasaaduste kasutuselevõtmisesse ning Kunda Nordic Tsement, kes on loonud oma kaevanduses kaldapääsukestele asendus pesitsustingimused.
Tegemist on aga konkursiga, kus loevad teod, mitte ettevõtte suurus.

Hääletuse tulemusel selgub rahva lemmik, kuid kõik osalenud ettevõtete ankeedid lähevad edasi hindamiskomisjonile, kes selgitab välja kategooriate võitjad, üldvõitja ja tunnustatud ettevõtted.

Tutvu konkursil osalejatega ja anna oma hääl. Hääletamine kestab 1. jaanuarini 2019.

Aita PAKRI Teadus- ja Tööstuspark keskkonnasõbralike ettevõtete nimistusse tänutäheks viimase 11 aasta jooksul tehtud töö eest!

 

Artikkel ilmus Bioneer.ee’s https://www.bioneer.ee/pakri-keskkonnasõbraliku-ettevõtte-valimisel-–-kas-suurus-loeb