Hoffmann Metall OÜ oli esimene ettevõte, kes kolis pea 3 aastat tagasi PAKRI Teadus- ja Tööstusparki hoonekompleksi nr 3 (Tallinna mnt 31), käivitas tootmise ja tegutseb siiani edukalt.

Ettevõtte põhitegevuseks on erinevate metallkonstruktsioonide tootmine, aga ka laserlõikus, lehtmetallist tooted. „PAKRIsse kolides muutsime veidi neid toiminguid, mida teeme. Siin saame pindasid välja ehitada ja viimistleda selliselt, et saaksime suuremas osas kõik tellimusega seotud tööd algusest lõpuni ise ära teha. Näiteks tootmisruumi teisele poole tuleb 170 meetrit pikk pulbervärviliin. Nii saame tooted kohe ära värvida ja see annab meile kindlustunde, et asjad saavad tehtud täpselt nii, nagu peab. Vastutame tellimuse täitmise eest algusest lõpuni oma saba ja karvadega,“ räägib Tarmo Tõntson, Hoffmann Metall OÜ juhatuse liige.

Hiljutine viirusepuhang on teatud määral tellimuste arvu mõjutanud, kuid tööd siiski jagub. Tarmo sõnul saab praegu kogu töö ära tehtud 3-5 mehega. „Nii saame kenasti hakkama ja ei pea Ukrainast keevitajaid kohale tooma, sest lõpuks ei tule see oluliselt odavam,“ märkis ta ja lisas, et töötajaid leiab ka lähemalt, näiteks mõne suurema tellimuse puhul saab kohalikke Paldiski elanikke paariks-kolmeks nädalaks appi võtta.

Peamiselt toodetakse metallkonstruktsioone ettevõtetele – ehitusfirmad, mööblitootjad. Kui aga eraisikul on vaja uut saunakerist, tasub samuti Hoffmann Metalli poole pöörduda, tänuväärt kliendid on ka teised PAKRI Teadus- ja Tööstuspargis tegutsevad ettevõtted. „Äriklient enamasti teab, mida ta tellida tahab. Selleks saadab ta joonised ja kui hinnas jõuame kokkuleppele, lähebki tööks,“ ütles Tarmo.

Tema sõnul on metallitöö üks hästi reguleeritud valdkond. Kord aastas käib audiitor vaatamas, kas kõike tehakse õigesti ja kas paberid klapivad:“Kõik sertifikaadid peavad olemas olema, et näiteks üldse saaks oma toodangut mõnele ehitusobjektile müüa. Kui ostame uue seadme, peame seda oma tootmisprotsessis kirjeldama, selleks on vaja eraldi paberit. Sertifikaate on vaja ka eksportimisel.“ Praegu läheb ekspordiks ligi pool ettevõtte toodangust, peamiselt Skandinaaviasse.

Tarmo leiab, et kõiki maailma töid ei saa üks ettevõte nagunii ära teha, pigem tasub spetsialiseeruda kindlatele toodetele. Millal on oodata Hoffmann Metall laienemist? „Aega ei oska öelda, aga selle nimel me igapäevaselt töötame,“ märkis Tarmo.