20. septembril toimus Varssavis Euroopa energiavaldkonna innovaatori KIC InnoEnergy pooltkorraldatud säästva energia ideede konkurss KICkoff, mille peaauhinna 10 000 eurot võitis eestlaste arendus PolarSol. 

KICkoff võistluse finaalis avaldati tunnustust kõige tähelepanuväärsematele leiutajatele, idufirmadele ja ettevõtetele Kesk- ja Ida-Euroopas. Konkursil osalejad võistlesid peaauhinna nimel, milleks oli 10 000 eurot. Teise ja kolmanda koha auhinnad olid vastavalt 5000 ja 3000 eurot. Võitjaid ootab kõrgetasemeline mentorprogramm, ärimudeli hindamine ja võimalus liituda KIC InnoEnergy Highway® kiirendiga koos kuni 150 000 euro suuruse investeerimistoetusega.

Eestist sõitsid auhinda püüdma kaks finaali pääsenud ettevõtet: automatiseeritud tänavapuhastuse robot LeafBug, mida arendab tehnoloogiaettevõte Difi.Net ja PolarSol, mis on terviklik küttesüsteem maa-aluse unikaalse soojusvaheti, päikese veeküttepaneelide ja energiasalvestusüksusega. Peavõidu 10 000 eurot tõi koju PolarSol.

„Meil on ülimalt hea meel mõlema Eesti finalisti üle, kuid võit kinnitab, et Eestis on rohetehnoloogia valdkond tõusuteel ja olemasolevad ettevõtted tegelevad õigete probleemide lahendamisega. Kickoff võistlus ja selle raames toimunud konverents on meie ettevõtetele unikaalseks võimaluseks end tutvustada, luua kasulikke kontakte oma valdkonna tegijatega ning leida investoreid. Pean meie koostööd KickInno Energyga igati tulemuslikuks“ kommenteeris Teaduspargi Tehnopol rohetehnoloogia valdkonna juht Kaija Valdmaa.

Kickoff võistluse raames toimunud konverentsil astusid üles mainekad esinejad nagu Ameerika tehnoloogiaettevõtja Jason Saltzman, kes on ettevõtjate ja uuenduslike ideede algatajate ning suunajate kogukonna Alley NYC kaasasutaja ja innovatsioonistrateegia ettevõtte Intelligencr asutaja Paul Papadimitriou, kelle ekspertvaldkonnaks on kasvav digirevolutsioon ning selle mõju ettevõtetele.

Tallinna Teaduspark Tehnopol sõlmis 2015 aastal pilootkoostöölepingu KIC InnoEnergy eesmärgiga toetada Eesti energiavaldkonna innovaatiliste ettevõtete arengut ja jätkusuutlikkust.

Tehnopol on teadus- ja ärilinnak, mis pakub kasvu- ja tegutsemiskeskkonda ning äriarendusteenuseid tehnoloogiaettevõtetele IKT, tervisetehnoloogia ja rohetehnoloogia valdkonnas. Tehnopol arendab Eesti rohetehnoloogia valdkonda alates aastast 2010 koostöös PAKRI Teadus-ja Tööstuspargiga.Lisainformatsioon www.tehnopol.ee.

 

Taust:
KIC InnoEnergy 
(www.kic-innoenergy.comon säästva energia valdkonna uuenduste eestvedaja Euroopas.

Probleem on suur, kuid eesmärk on lihtne: saavutada Euroopa säästliku energia tulevik. Edu tagab innovatsioon: uudsed ideed, tooted ja lahendused, mis toovad kaasa tõelised muudatused, uued ettevõtted ning uuendusmeelsed inimesed, kes toimetavad need turule.

KIC InnoEnergy toetab uuendusi ning investeerib nendesse igas tegutsemisetapis alates klassiruumist ja lõpetades klientidega. Koos oma partnerivõrgustikuga loob KIC InnoEnergy ühendusi kogu Euroopas, tuues kokku leiutajad ja tööstusvaldkonna, ettevõtjad ja turud, koolilõpetajad ja tööandjad, teadlased ja ärid.

KIC InnoEnergy tegutseb innovatsioonikoosluse kolmes suures valdkonnas:

  • hariduses eesmärgiga luua teadlik ja edasipüüdlik tööjõud, kes mõistab, mida jätkusuutlikkus ning tööstus vajavad, et tagada selle valdkonna tulevik;
  • innovatsiooniprojektides, et tuua kokku ideed, leiutajad ja tööstusvaldkond, võimaldamaks luua äriliselt tasuvaid tooteid ja teenuseid, mis annavad reaalseid tulemusi;
  • äriloometeenuste valdkonnas, et aidata ettevõtjatel ja säästlikke ettevõtteid loovatel idufirmadel kiirelt kasvada, panustamaks globaalsesse energia ökosüsteemi.

 

Koos tegutsedes loob ja ühendab meie töö Euroopale vajaliku säästva energia alustalad.

Lisainfo:

Kaija Valdma

Teaduspark Tehnopol

Rohetehnoloogia vadkonna juht

Kaija.valdma@tehnopol.ee