KIC InnoEnergy säästva energia ideede konkursi KICkoff Competition regionaalne võistluse võtjad on valitud, mille eestvedajaks on Teaduspark Tehnopol. 

Konkursile laekus ideid taastuva energia valdkonnast kuni robotiteni välja. 9 osalenud meeskonda said kohtunikele tutvustada 3 minuti jooksul oma ideed.

Pitchide järel valiti välja 2 parimat meeskonda, kes pääsevad Varssavis 17.-18.septembril toimuvale coaching workshopile ja 20.septembril toimuvasse poolfinaali. Kohtunikeks olid Indrek Kelder, Tehnopoli Cleantech Key Coach; Enn Laansoo Jr, PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi juht; Siim Lepisk, Prototroni juht; Rikard Relander, Caplia Invest juht ja EstBANi esindaja ning Kaija Valdmaa, Tehnopoli rohetehnoloogia valdkonna juht.

Kohaliku vooru võitjad on automatiseeritud tänavapuhastuse robot LeafBug ja PolarSol, mis on terviklik küttesüsteem maa-aluse unikaalse soojusvaheti, päikese veeküttepaneelide ja energiasalvestusüksusega.

KICkoff võistlus on ideaalne võimalus energiatõhususe startupidele näidata end rahvusvahelisel laval ning leida seeläbi vajalikke kontakte ja investoreid!

20.september Varssavis toimuvale Finals Galale pääsevad Euroopa 10 parimat ideed, kes saavad võimaluse tutvustada oma ideid investorite ees, lisaks palju kontakte ja meedia tähelepanu. Top 3 ideed saavad auhinnaks vastavalt 10 000, 5 000 ja 3 000 eurot ja pakkumise KIC InnoEnergy Highway® kiirendisse koos kuni 150 000 euro investeeringuga. Lõpu-galal osalevad ka mitmed era- ja institutsionaalsed investorid, kellel on lubatud teha investeeringu pakkumisi parimatele ideedele.