Avada PAKRI Teadus- ja Tööstuspargis tootmistehas, kaasata investeeringutena 450 000 eurot, laieneda Saksamaale ning pälvida 50 000eurone peaauhind Euroopa suurimal säästva tehnoloogia idufirmade konkursil PowerUp! – ja kõike seda ühe aastaga? Jah, see on Woola tähelennu algus.
Woola on leidnud keskkonnasõbraliku alternatiivi mullikilele. Woola tegevjuhi Anna-Liisa Palatu sõnul jääb täna suurem osa Eestis toodetud lambavillast kasutamata. „Eestis visatakse igal aastal ära ca 153 tonni lambavilla, Euroopas läheb iga-aastaselt raisku rohkem kui 200 000 tonni. Woola toodab lambavillast aga keskkonnasõbralikku pakkematerjali ja päästab nii selle prügimäele sattumisest,“ räägib ta.
Ideaalsed omadused
Oma omadustelt on villast pakkematerjal elastne, niiskust imav, tulekindel, temperatuuri isoleeriv ja komposteeruv – ideaalsed omadused pakendamiseks. Lisaks on villast toodetud pakendid taaskasutatavad ning hiljem võib selle visata kas komposti või papp- ja paberjäätmete hulka.
Idee sündis Palatu sõnul meeskonna enda kogemusest, kui e-poe pidajana sai selgeks, kui palju kilet iga paki saatmisega kasutati. Nii hakati otsima keskkonnasõbralikku alternatiivi ning lahendus peitus lambavillas. Hinnatasemelt on villast pressitud pakkematerjal võrreldav täna kasutusel olevate pakkematerjalidega, seega võib uskuda, et keskkonnahoidu silmas pidades võtab turg uue pakendimaterjali kindlasti hea meelega vastu.
Ambitsioonikas kasvuplaan
Täna teeb Woola koostööd mitmete e-poodide ja Omnivaga. Detsembris võttis loodussõbralikud lambavillast valmistatud pakkeümbrikud kasutusele Tallinna Kaubamaja e-pood. Sellest aastast katsetatakse plastikust mullikile asemel e-poe tellimuste pakkimiseks villakilet.
Kuigi ühe inimese kohta kõige lambaarvukaim riik Maal on Uus-Meremaa, siis Eesti eesotsas Woolaga plaanib kasvada ja võita peatselt lambavillaga uued turud.
Vaadake ka https://www.woola.io/