EAS toetab tootearenduse meetmest 374 094 euroga ELMO Rendi unikaalse sõiduki kaugjuhtimise riistvara lahenduse ja opereerimisplatvormi lõpuni arendamist, mis aitab suurendada ettevõtte konkurentsivõimet ja toetada Nasdaq Baltic First North turul rahakaasamisega lubatud kasvueesmärke.

“Eesti on ainuõige riik innovatsiooni arendamiseks ja testimiseks ning kui me suudame koostöös riigiga rohetehnoloogia maailmavallutuseks kiirust juurde anda, siis sellest võidavad kõik,” ütles ELMO Rendi asutaja ja PAKRI tegevjuht Enn Laansoo Jr., kes on igapäevaselt rohetehnoloogia valdkonna ja kaasneva innovatsiooniga tegelenud juba aastast 2007.

“Meie eesmärk on toetada ambitsioonikaid ettevõtteid nagu ELMO Rent ekspordi ja tootearendusega seotud väljakutsetes, et nende arenguhüpe oleks võimalikult pikk,“ ütles EASi juhatuse esimees Peeter Raudsepp. Ta lisas, et transpordisektoris on seoses rohepöördega ees ootamas suured muutused ning avaldas lootust, et nutikad Eesti ettevõtted oskavad nendest võimalustest oma osa võtta.

Esimesed 20 kaugjuhitavat elektriautot on kavas tänavatele tuua juba järgmisel aastal, millega ollakse pioneer kogu maailmas. Selle finantseerimiseks on käimas ELMO Rendi täiendav aktsiaemissioon Nasdaq Baltic First North turul, mille raames kaasatava 3,5 miljoni euroga on ettevõttel muuhulgas kavas käivitada taksoteenuse ärisuund Elektritakso soetamisega ning laieneda välisturgudele.

Peatselt käivitab ELMO Rent PAKRIs, Paldiskis ka kaugjuhitava tehnoloogia tootmisliini. Sel eesmärgil sai septembris börsiettevõtte osanikuks PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi rohefond, mille eesmärk on investeerida kiiresti arenevatesse roheettevõtetesse.