Eile, 08.10, Kultuurikatlas lõppenud Euroopa suurim cleantech startup’ide võistluse Climate Kic Launchpad peaauhinna võitis Eesti oma firma Gleather. 30 riigi  87 võistleja seas nopiti peaauhind 10 000eurot.

Gleather plaanib asuda tootma nahalaadset materjali lihatööstuse väärtusetutest jääkidest valmistatavast želatiinist. Seega kunstnaha algmaterjaliks on jätkuvalt loomad, aga mitte ainult nahk vaid selle kõrval ka kondid ja kõõlused.

Ettevõtte esimeseks sihtturuks on Skandinaavia ökomoe brändid ning huvi eestlaste leiutatud materjali vastu on viimastel täiesti olemas. Selle nahalaadse toote kasutamine aitab arvutuste kohaselt neil materjalilt ja selle töötlemiselt kokku hoida kuni 50 protsenti.

Eesti rohetehnoloogia (greentech, cleantech) stratupid on viimase 3 nädala jooksul võitnud Euroopa suurimate võistluse peaauhinnad. 20.09 võitis Polarsol KIC Innoenergy peaauhinna 10000eur ja nüüd Gleather Climate KIC Launchpadi peaauhinna 10000eur.

PAKRI tegevjuht oli mõlema idee välja valiku juures ja juhendajaks eelvõistlusel.

Gleather valiti välja 30.04 toimunud Rohetehnoloogia Ideepäeval, vt https://pakri.ee/rohetehnoloogia-ideepaeval-sundisid-uued-kliimamuutusi-vahendavad-startupid/

PAKRI Teadus- ja Tööstuspark oli üks Launchpadi toetajatest.