• Tartu linn ja ELMO Rent (PAKRI ettevõte) avasid elektrisõidukite rendipunkti Tartu bussijaama läheduses;

  • Paigaldatakse kiirlaadimispunkt elektriautodele bussijaama ja hotell Tartu vahel asuvasse parklasse ning lisaks tavalaadijad rendiautodele;

  • Keskkonnasäästlike transporditeenuste kättesaadavuse suurendamiseks nähakse jätkutegevustena ette koostöös elektriautode rendi- ja laadimispunktide laiendamist kesklinnas ning linna poolt ka elektrirataste toomist linnatänavatele

Tartu linna juhtimisel ja arendamisel lähtutakse targa linna kontseptsioonist, mille ühe osana tegeletakse linnatranspordi  optimeerimise ning keskkonnasõbralikumaks muutmisega. ELMO Rent ja Tartu linn avavad koostöös uue elektriautode rendipuntki eesmärgiga muuta keskkonnasäästlike elektrisõidukite jagamisteenus veelgi paremini kättesaadavamaks nii kohalikele elanikele kui linnakülastajatele. Uus rendipunkt avatakse täna, 21.märtsil Tartu bussijaama kõrval asuva hotell Tartu ees, Soola tn 3a autoparklas.

Lisaks sõidujagamisteenusele panustab Tartu linn ka muude keskkonnasäästlike transporditeenuste kättesaadavuse suurendamisele. Hetkel on läbiviimisel Tartu rattaringluse hange, mille tulemusena luuakse tartlastele mugav võimalus kasutada elektri- ja tavarattaid oma igapäevaste liikumiste hõlbustamiseks.

ELMO Rent pakub elektrisõidukite lühirendi teenust juba aastast 2013. Pärast erastamist eelmise aasta septembrist on põhiline fookus suunatud teenuse arendamisele, samuti uute rendipunktide avamisele. „Rendipunkti asukoha valik Tartu bussijaama juurde on igati loogiline samm, kuna see on üks parimaid logistilisi asukohti linnas – busside, kaubanduskeskuste ja turu lähedal. Sisuliselt toome senise Teaduskeskuse Ahhaa juures asuva rendipunkti uude asukohta, et meie tänastel ja tulevastel klientidel oleks veelgi mugavam teenust kasutada“ täpsustas ELMO Rent tegevjuht Enn Laansoo, Jr asukoha valikut.

Uue rendipunkti avamisega on ELMO Rendil kaetud peamised transpordi magistraalid. Lisaks Tartu bussijaamale ka Vaksali rongijaam ning Annelinna elanikke teenindab Eedeni kaubamaja rendipunkt.

Rendi- ja laadimispunktide võrgustiku laiendamisel kavandavad Tartu linn ja ELMO Rent koostöös ka jätkutegevusi elektritranspordi soodustamiseks. Lähiajal on linnal SmartEnCity projekti raames plaanis paigaldada kesklinna piirkonda viis elektriautode kiirlaadimispunkti, üheks asukohaks saab ka kõnealune bussijaama ja hotell Tartu vahel asuv parkla. Sealses  rendipunktis saavad lisaks olema ka ELMO Rent poolt paigaldatud tavalaadijad rendiautode laadimiseks.

„Tartu linn on juba paari aasta vältel uurinud erasektori huvi  elektriautode jagamispõhise renditeenuse pakkumiseks korterelamute läheduses, et elanikel tekiks tõsiselt võetav alternatiiv isikliku sõiduauto soetamisele,“ ütles abilinnapea Raimond Tamm. „Oleme tänaseks kaardistanud selle  idee elustamiseks sobivad asukohad lisalaadijate paigalduseks ning ELMO Rent on valmis Tartu linnaga koostöös hea idee ka realiseerima“ kergitas järgmiselt tegevuselt katteloori Laansoo Jr.

 

Täpsemalt, vt http://elmorent.ee/tartu-linn-ja-elmo-rent-suurendavad-soidujagamisteenuse-kattesaadavust/