Teaduspark Tehnopol osales koos Eesti targa linna klastri ettevõtetega rahvusvahelisel Smart City Expo 2016 messil EAS´i poolt korraldatud ühisstendiga, mis toimus 15. –17. novembril Barcelonas, Hispaanias. Messile kaasati mitmed Eesti targa linna kogukonna esindajad ja valdkonna ettevõtted. Ühisstendil tutvustati Eesti ettevõtete lahendusi ja tooteid, mis oli suurepäraseks võimaluseks leida sealt potentsiaalseid kliente ja koostööpartnereid.

Smart City Expo & World Congress on targa linna valdkonna olulisim sündmus, mis tõi kokku maailma silmapaistvaimate linnade, ettevõtete, uurimiskeskuste, ülikoolide, operaatorite, tootjate ning riiklike või valitsusväliste organisatsioonide ja liitude juhid ja visionäärid. Messil olid esindatud erinevad sektorid – energeetika, transport, linnaplaneerimine, IKT lahendused ning innovaatilised teemad nagu tark ühiskond, tõhus valitsus, keskkond ja taaskasutus, innovatsioon, transport, energia ja jätkusuutlikkus. Üritust väisas üle 16 tuhande valdkonnahuvlise ning erinevate ettevõtete, linnade ja riikide messibokse oli kokku 591.

img_4731  15069137_668030333366707_5679767738517532402_o

Ühe Eesti targa linna eestkõneleja, Tallinna Teaduspargi Tehnopol IKT ja targa linna valdkonnajuhi, Toomas Türk´i sõnul oli maailmamessi külastus taaskord kasulik ja tulemuslik kõikidele osalenutele: „ Eesti messipaviljon sai suurt tähelepanu, paljud ettevõtjad tõid välja, et uute ärikontaktide saamine oli üle ootuste hea. Järgmisel aastal plaanime taas ettevõtetega välja minna ning pole võimatu, et Eesti linnad ja ettevõtete nutikad lahendused võiksid saada ka globaalse tunnustuse Smart City Awards poolt.“ Türk lisas, et Eesti targa linna kogukond on väga huvitatud rahvusvahelistest kontaktidest, et pakkuda uusi ärivõimalusi innovaatiliste ettevõtete ja linnade koostöös.

Messi teisel päeval toimus Smart City konverents, kus astusid Eesti esindajatena üles  Tallinna Teaduspargi Tehnopol IKT ja targa linna valdkonnajuht Toomas Türk, startup ettevõtte Teleport Technologies juht Sten Tamkivi ning nutikaid tänavavalgustussüsteeme loova ettevõtte Cityntel juht Alar Võrk.

dsc_0029

Targa linna klastri ja Teaduspargi Tehnopol esindajana, võttis Toomas Türk osa arutelupaneelist, mille teemaks oli ärivõimaluste arendamise roll linnade arengus. Paralleelsessioonis olid vaatluse all parimad praktikad New Yorgi, Manchesteri, Tallinna jt linnade näitel. „ Linnade peamine fookus on talentide ja investeeringute kaasamine, kuid vähetähtsad pole ka nutikam valitsemine, kultuuride mitmekesisus, teadmuste jagamine ja uute ärimudelite loomise võimekus“ kommenteeris tõstatatud teemat Türk ning lisas, et konverentsi moderaator tõi kokkuvõttes välja just Eestit kui uue põlvkonna lahenduste kaubamärki.

Eesti ettevõtetest osalesid riiklikul ühisstendil: Tallinna Teaduspark Tehnopol SA, PAKRI Teadus- ja Tööstuspark, Jiffi, Mobi Lab, Bamboo Group, Reach-U, Ridango, Teleport Technologies, Barking, Cityntel, Cleverton, Click and Grow, CoModule.

Lisaks EAS-i poolt korraldatud messiboksile valitud ettevõtjatele olid kohal ka Tallinna Linnavalitsus esindajatega, Eesti Targa linna klaster koos Tartu Linnavalitsuse delegatsiooniga ning mitmed targa linna huvilised teistest organisatsioonidest.

Messil osalemist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: www.eas.ee/eksport