Teaduspark Tehnopol koostöös PAKRI Teadus-ja Tööstuspargiga avasid Tehnopoli linnaku alal Roheruumi, mille näol on tegemist demoruumiga, kus tutvustatakse linnakute senist ja tulevat koostööd ning teadusparkides tegutsevaid ja rohetehnoloogiaid arendavaid ettevõtteid.

Teadusparkide koostöö eesmärk on pakkuda tuge rohetehnoloogia idu- ja kasvuettevõtetele äri- ja tehnoloogiaarenduseks, koostööpartnerite leidmiseks ja välisturgudele laienemiseks, koondades kohalikke ja rahvusvahelisi kompetentse. Lisaks pakuvad teaduspargid füüsilist keskkonda innovaatiliste toodete ja teenuste prototüüpimiseks, testimiseks ja tootmiseks.

„Tehnoloogiaid arendatavatele ettevõtetele on müügi ja ekspordi kasvatamiseks äärmiselt oluline referents, et nende toode on juba kusagil testitud ja töötab. Teaduspark Tehnopoli ja PAKRI strateegiline eesmärk on kujundada targad linnakud, kus saaks neid lahendusi testida ja välismaailmale esitleda. Kuna linnakute planeerimine võtab aega, siis Roheruumi avamine on väike sammuke edasi valdkonna ettevõtete tutvustamisel ja suure eesmärgi poole liikumisel“ kommenteeris Tehnopoli ja PAKRI koostöö rohetehnoloogia valdkonna juht Kaija Valdmaa.

Nii Tehnopol, kui PAKRI on aktiivselt välja arendamas tarka linnakut  ning koostöös pakutakse tuge ka tehnoloogiapõhistele ettevõtetele energia ja keskkonnaga seotud valdkondades.

Tehnopoli tark linnak hõlmab endas 70 ha suurust ala, kus asuvad lisaks ettevõtte peakontorile ja Startup Inkubaatorile Tallinna Tehnikaülikool, IT Kolledž, teadusasutused, labori- ja büroopinnad ning tootmishooned. Plaanis on arendada linnaku avalikku ruumi ja liikumiskeskkonda, olla testkeskkonnaks uutele targa linna tehnoloogiatele, koondada targa linna lahendusi pakkuvaid ettevõtteid ning tekitada parem sidusus lähimate linnaosade Mustamäe ja Nõmmega. Lisaks osaleb Teaduspark Tehnopol mitmetes kohalikes ja rahvusvahelistes projektides ning koostöövõrgustikes, et saavutada targa linna lahenduste laiem kasutuselevõtt kogu Eestis ja siin arendatud tehnoloogiate rakendamine välisriikides.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspark on aastast 2007 tegutsev ja pidevalt arenev tööstusele ja täismõõtmelisele testimisele suunatud tark linnak. PAKRI tark linnak hõlmab endas rohetehnoloogia ettevõtetele kasutamiseks uudset 25MW võimsusega tarka energiavõrku, 12 000m2 suurust tööstushoonete pinda, lähiajal rajatavat 400 000m2 suurust pinda uutele energiatõhusatele hoonetele ning 60 ha suurust roheala.

Lisainfo ning külastuse eelregistreerimine:

Kaija Valdmaa

Teaduspark Tehnopol rohetehnoloogia valdkonna juht

Mob.: +372 53 448 048

E-mail: kaija.valdmaa@tehnopol.ee