Pakri hoiab silma peal Skeleton Technologies, kes kaasas Malaisia päritolu riskifondist FirstFloor Capital 13 miljonit eurot.

Kokku on firma nn kolmandas voorus kaasanud seega 26,7 miljonit eurot. Lisaks FirstFloor Capitalile panustasid ettevõttesse raha ka Margus Linnamäele kuuluv UP Invest ja börsifirma Harju Elekter. Ettevõte on saanud suuri toetusi ka EASilt.

“Rahasüst võimaldab Euroopa juhtival superkondensaatorite tootjal viia oma grafeenist superkondensaatorid massiturgudele ning samal ajal liikuda väärtusahelas ülespoole, pakkudes klientidele “võtmed kätte” energiasalvesüsteeme,” teatas firma pressiteates.

Kuigi firma peakontor asub Eestis, täpsemalt Viimsis, siis tootmine toimub peamiselt Euroopas. Näiteks läheb ettevõttel 2017. aasta alguses täismahus tööle tehas Saksamaal Dresdenis.

Viimastel kuudel on Taavi Madiberki ja Oliver Ahlbergi asutatud Skeleton teatanud ka mitmest töövõidust. Näiteks ühines Skeleton Prantsusmaa ja Hiina projektiga toota uue põlvkonna dirižaableid.

Samuti müüs Prantsusmaa ettevõttele Adgero 3,5 miljoni euro eest oma superkondensaatoreid, mis hakkavad säästma veoautodel kütust ja keskkonda.

Viimane pikem intervjuu firma eestvedajatega ilmus Äripäevas tänavu jaanuaris pealkirja all “Kosmosesse püüdlev idu paljastas investori“.

Uudis Äripäevast