PRESSITEADE

Eelmise aasta maikuus lansseeris Pakri Teadus- ja Tööstuspark EstateGuru ühisrahastuse platvormil kampaania mahuga 490 000 eurot, eesmärgiga arendada PAKRI tarka linnakut. Tegemist oli siis maailmas esmakordse ühisrahastuse kampaaniaga, kus on võimalik investeerida oma raha targa linna arengusse. 3 nädalaga õnnestus ettenähtud investeeringusumma kokku koguda, misjärel vormistati tehing. Tänaseks on planeeritud arendustööd edukalt lõpule viidud ning ühisrahastuse platvormil kaasatud investeeringud Swedbanki abil refinantseeritud.

PAKRI Targa Linna tegevjuht Enn Laansoo Jr lausus “meie jaoks avas EstateGuru kaudu kaasatud ühisrahastus hea võimaluse oma unikaalset füüsilist keskkonda edasi arendada ning õnnestunud koostöö andis kindlust meile järgmiste sammude juures uusi ühisrahastuse võimalusi pakkuda”. PAKRI targa linna kogumaht hõlmab endas 60 hektarit ja oma tarka energiavõrku ning investeeringu maht aastate jooksul ulatub 350 miljoni euroni. Järgmiseks planeeritakse kaasata ühisrahastust teise hoonekompleksi energiatõhusamaks muutmise jaoks ning tehakse eeltööd oma energiavõrku investeeringute kaasamisel. “Teatavasti on jätkusuutliku kasvu juures oluline saada õigel ajal vajalik rahasüst. Tänu EstateGuru ühisrahastusplatvormile oleme me jätkuvalt oma visiooni realiseerimisega graafikus, mille järgi soovime saada aastaks 2020 üheks suurimaks targaks linnaks Põhja-Euroopa piirkonnas“ lisas Laansoo.

“Eelmisel aastal oli PAKRI targa linna kampaania üks mahukamaid projekte ning koostöö oli väga edukas. Kõige tähtsam on see, et kõik 261 investorit said igakuiselt õigel kuupäeval oma intressimakse ning ettenähtud ajal refinantseeriti laenu põhiosa”, kommenteeris Marek Pärtel, EstateGuru asutaja.

PAKRI tark linn kasutas EstateGuru ühisrahastust sildlaenuna, et finantseerida oma tegevuse laiendamist. Ühisrahastusega osteti, parendati ja muudeti energiatõhusamaks u 5000 m2 suurune hoonekompleks, mis asub Kivi 12, Paldiski linnas. Pärast ühisrahastuse kampaaniat leidsid uuenenud tööstus- ja testimise hoonekompleksi tegutsemispinna 3 uut rohetehnoloogia ettevõtet.

PAKRI tark linn (PAKRI) asub Paldiski linnas. PAKRI uudne kontseptsiooni on välja töötatud 2007. aastal ning on Harjumaa Arengustrateegia üks prioriteetsemaid projekte. Kontseptsioon hõlmab 60 ha suurust tarka tööstuslinnakut, u 25MW võimsusega oma tarka energiavõrku ja teadusparki rohetehnoloogia (energia- ja keskkonnatehnoloogia) valdkonnale. PAKRI tark linn on väljatöötatud PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi poolt, kelle visiooniks on kasvada juhtivaks rohetehnoloogia kompetentsi- ja testimiskeskuseks Põhja-Euroopas aastaks 2020. PAKRI Targa Linna kontseptsioon saab tuge Tallinna Teaduspargilt Tehnopol (Skype´i kodu), kus on samuti arendamisel Tehnopol 2.0 targa linna projekt, mis hõlmab u 20 ha tehnoloogialinnaku ala Mustamäel Tallinna Tehnikaülikooli juures. Koostöös Tehnopoliga pakub PAKRI energia- ja keskkonnatehnoloogia (rohetehnoloogia) valdkonna ettevõtetele vajalikku taristut ning teenuseid, toetamaks läbi sünergia ettevõtete jätkusuutlikku arengut ja teadustööd.

EstateGuru on ühisrahastuse platvorm Eestis, kus kõik kinnisvara laenud tagatakse reaalse hüpoteegiga. Üle 3500 – liikmeline võrgustik koosneb peamiselt Eesti investoritest,  kuid registreerunud investoreid on üle kogu Euroopa. Tänaseks on rahastatud 40 projekti rohkem kui 7 MEURi ulatuses ning investorid on teeninud keskmiselt 11,3 % aastaintressi. Täpsem info ühisrahastuse projektist vt www.estateguru.co

Lisainfo:

 

Enn Laansoo, Jr.                                                                     Marek Pärtel

CEO, juhatuse liige                                                                CEO, partner

PAKRI Teadus- ja Tööstuspark                                           EstateGuru.co

info@pakri.ee                                                                         marek@estateguru.co

+372 5216 8585