Eesti energiasäästlikkuse iduettevõte Smart Load Solutions lansseeris innovaatilise teenuse, mis suudab vähendada kulutusi elektriküttele kuni 20%. Alates veebruarist kodukasutajatele kättesaadav beeta-versioon eeldab kasutamisel vastavaid automaatiku oskuseid riistvara seadistamisel ja programmeerimisel. Edaspidi saab teenus olema lihtsasti kasutatav ja seadistatav nii ettevõtetel, kui kodukasutajatel.

Smart Load Solutions asutaja Madis Uuemaa selgitas:“ SLS on pilvepõhine optimeerimise tarkvara, mis on mõeldud väga paljudele erinevatele küttekehade seadmetele nagu soojuspumpade ja põrandakütte juhtkontrollerid. Analoogseid tarkvara lahendusi ei ole me turul näinud. Meie konkurentsieelis turul olevate täiskomplekssete lahenduste osas „riist + tarkvara“ on see, et meie optimeerimine kasutab tagasisidet, ilmaennustust ja masinõpet. Antud kombinatsioon aitab SLS tarkvaral igapäevaselt välja arvutada kõige optimaalsemad töögraafikud ja seeläbi tagada kõige suurema säästu, mis võimalik“.

Uuemaa selgitas süsteemi toimimist:  „Klient sisestab kodu temperatuurivahemiku, misjärel SLS pilvepõhine tarkvara kasutab automaatselt kõige odavamaid aegu, et temperatuur ruumis üles kütta. Selle arvelt saab kallitel tundidel kütte välja lülitada ning lasta temperatuuril langeda. Nõnda tehes tagab SLS, et maja on alati soe ning küttearved väiksemad“.

Esimeste testkasutajateni jõuab lahendus juba veebruaris: „Otsime hetkel esimesi huvilisi, kes oleksid valmis ja võimelised endale vajaliku riistvara kokku panema, et SLS optimeerimisest kasu lõigata“ kommenteeris Uuemaa ning lisas, et edukate testide korral loodab ettevõte lahenduse viia massidesse järgmise kütteperioodi alguseks. Testimise jaoks peab kütteseade olema varustatud vastava riistvaraga, mis on võimeline seadet sisse ja välja lülitama, mõõtma temperatuuri ning  suhtlema SLS pilvega läbi standard protokollide. Antud riistvara ei pea olema keeruline, kuna kogu keeruline tarkus on pilves. Kasutada võib selliseid lihtsaid seadmeid nagu Raspberry Pi ja Arduino.

SLS tarkvara arendamise ideeni jõudis Uuemaa läbi venna, kes puutub tööl igapäevaselt kokku suurte tööstusmasinatega, mis kasutavad elektrit ja mis ei võta seejuures arvesse elektri hinda.

Smart Load Solutionsi sihiks on vallutada esmalt turud, kus on palju kliente ning suured hinnakõikumised nagu Baltikum, Põhja-Euroopa, Lääne-Euroopa ja USA. Täna tegutsetakse Eestis ja Soomes.

Smart Load Solutions on Eesti idufirma, mis on saanud tuge ja tunnustust erinevatest äriideede konkurssidest. 2014 võitis meeskond TTÜ Mektory Ärimudelite Konkursi, 2015 jõudsid nad Ajujahi top 5 hulka, said rahastuse Prototron fondist, võitsid 3. koha säästva energia rahvusvahelisel konkursil KICKoff ning said sellega pääsu KIC InnoEnergy Highway kiirendisse. 2015 aasta lõpus liitusid nad ka Teaduspargi Tehnopol Startup Inkubaatoriga, mille abil loodab meeskond leida investoreid ning jõuda kiiremini sihitud turgudeni.

 

Lisainfo:

 

Madis Uuemaa

Asutajata

Smart Load Solutions

Tel. +372 53 737 004

E-mail: madis.uuemaa@gmail.com

 

Katre Uusmaa

Turundus – ja kommunikatsioonijuht | Marketing and Communication Manager

Tallinna Teaduspark Tehnopol

 

Mob: 50 460 16

Skype: katreu | katre.uusmaa@tehnopol.ee