PRESSITEADE

05.03.2014

PAKRI-s alustab päikeseenergiatehnoloogiaid arendav Aricomp

PAKRI Teadus- ja Tööstuspark sõlmis lepingu päikeseenergeetika lahendusi pakkuva iduettevõttega Aricomp. Teadus- ja Tööstuspargis saab Aricomp arendustuge ning loob testkeskuse toodetavatele päikesepaneelidele. 

Aricomp kolib oma tootmise üle PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi hoonetekompleksi Paldiskis. Uutel pindadel on ettevõttel võimalus testida ja arendada uusi seadmeid ning paigaldada kuni 1MW võimsusega päikesepaneelikomplekte.

Aricomp OÜ arendab ja pakub Põhja-Euroopa kliimatingimustele vastavaid ja kvaliteetseid päikeseenergeetika lahendusi.  Soome taustaga energeetikaettevõte Aricomp on loodud 2012. aastal. Ettevõtte asutajad omavad valdkonnas enam kui 30 aastast kogemust. Täna teeb Aricomp koostööd Saksa ettevõtte SolarWatt GmnH’iga. Seni on Aricomp´i poolt pakutavaid päikesepaneele testitud näiteks mäetippudes, kõrbes ja troopilistes regioonides. PAKRI Teadus- ja Tööstuspark pakub testimisvõimalust külmemas Põhja-Euroopa kliimatingimustes.

Aricomp tegevjuhi Ari Käyhko sõnul on Paldiski ja seal tegutsev PAKRI hea võimalus oma ettevõte arendamiseks ning Põhja-Euroopa turul tegutsemiseks. “Meie jaoks on päikeseenergia sektor peamine fookusvaldkond ja oleme veendunud, et PAKRI pakutud tugi päikesepaneelide testimisel ja arendamisel on meie ettevõttele väga hinnaline,“ märkis Käyhko.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi tegevjuht Enn Laansoo, Jr. peab koostööd Aricomp´ga väärtuslikuks, sest see toob parki päikeseenergia testimise võimalused. „Oleme keskendunud keskkonnatehnoloogia valdkonna edendamisele. Juba täna katsetatakse pargis erinevaid tuuleenergia rakendamise võimalusi. Nüüd saame ettevõtetele tuge pakkuda ka päikeseenergia rakendusuuringuteks,“ kommenteeris Laansoo jr.

“Koostöös Tallinna Teaduspargiga Tehnopol soovime Eestis keskkonnatehnoloogia valdkonna uut ettevõtlust jõulisemalt pildile tuua. Järgmised olulised sammud selleks on valdkonna eestvedaja värbamine ning infrastruktuuri arendamine. Tahame peagi alustada oma energiavõrgu väljaehitamisega, mille osaks on ka ligi 3MW suurune päikesepaneelide park, mis ennekõike mõeldud uudsete tehnoloogiate testimiseks,“ lisas Laansoo jr.

Aricomp on kaheksas klient, kes on PAKRI Teadus- ja Tööstuspargis tegevust alustanud.

Aricomp OÜ on aastal 2012 registreeritud Soome taustaga päikeseenergia lahendusi ja tooteid arendav ettevõte. Ettevõtte omab elektri-, nõrkvoolu, intercom ja alarmide installeerimisel kogemus. Seni peamiselt Soome turule fokuseerinud ettevõte näeb lähiaastatel peamiseks sihtturuks Eestit ja laiemalt Põhja-Euroopat. www.aricomp.fi

PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi (PAKRI) kontseptsioon töötati välja aastal 2007 ning on Harjumaa Arengustrateegia aastani 2025 üks prioriteetsemaid projekte, mis kasvab ligi 60 hektari suurusele alale Paldiskis. PAKRI pakub taastuvenergeetika, innovatiivsete energialahenduste, hoonete energiatõhususe ja energia salvestamise sektoritega seotud ettevõtetele vajaliku taristut ning teenuseid, toetamaks läbi sünergia ettevõtete jätkusuutliku arengut ja teadustööd. Uute hoonete rajamisel järgitakse maksimaalset energiatõhusust ning töökeskkonna kujundamisel töötaja produktiivsuse tõstmist. Lisainformatsioon www.pakri.ee.

Tallinna Teaduspark Tehnopol on teadus- ja ärilinnak, mis on koduks alustavatele ja kasvavatele tehnoloogiaettevõtetele. Täna tegutseb Tehnopolis üle 150 ettevõtte ja naabruses asuvad Tallinna Tehnikaülikool ja IT Kolledž. Tehnopol pakub ettevõtetele sobivaid üüripindasid, äriarendusteenuseid, tihedaid koostöövõimalusi ülikoolidega ja rahvusvaheliste võrgustikega ning ekspertide tuge. Lisainformatsioon www.tehnopol.ee.

Paldiski linn on olnud sajandeid atraktiivne sihtkoht investeeringuteks. Väga hea geograafiline asukoht ja eksisteeriv taristu annavad linnale konkurentsieelised, muutes linna ühe suurima ettevõtluse arengupotentsiaali piirkonnaks nii Eestis kui ka Põhja-Euroopas. Piirkonna arengut toetavad täna juba Paldiskis tegutsevate ettevõtete aktiivne ühistöö ning ettevõtlust soodustav ärikliima. Täpsemalt www.paldiski.ee ja www.investinpaldiski.ee

 

Lisainformatsioon:

Enn Laansoo, Jr.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspark

tegevjuht, juhatuse liige

+3725216858

info@pakri.ee

www.pakri.ee