PRESSITEADE 14.06.2016

Päikese õhkküttepaneelide valmistaja ettevõte Sol Navitas OÜ ning PAKRI Teadus- ja Tööstuspark (PAKRI) allkirjastasid koostööleppe, mille kohaselt kolib Sol Navitas oma tootmise üle PAKRI hoonetekompleksi nr 1 Paldiskis. Uutel pindadel avaneb Sol Navitasel võimalus oma toodangu mahtu oluliselt suurendada ning hakata valmistama ka seni suurimat 100 Basic mudelit ja tuua turule tööstushoonetele suunatud päikese õhkküttepaneelid.

Seni Läänemaal tegutsenud päikeseenergia ettevõte Sol Navitas OÜ, mille meeskonnal on inseneri ja päikeseenergia sektori tegutsemisel varasemalt ligi 8 aastane kogemus, loodi 2009. aastal.  Täna on Sol Navitas oma tooteid peamiselt müünud suvilaomanikele ja ka suurematele asutustele nagu Tohvri Hooldekodu Hiiumaal. Täna on peamine rõhk suunatud ekspordile. Sol Navitas OÜ tegevjuhi Margus Kullerkupp sõnul tegi nende ettevõte PAKRIS’sse kolimise otsuse tänu teaduspargi poolsele eksporti teotavatele äriteenuste toele ning paindlikule ruumiprogrammile. “Positiivne üllatus on aga see, et PAKRI teeb üllatavalt palju toetavaid tegevusi samal ajal kui meie kontsentreerume jooksvatele küsimustele. Ja hoones on mitmeid teisi rohetehnoloogia ettevõtteid, kellega juba on tekkinud sünergia“ märkis Kullerkupp.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspark tegevjuht Enn Laansoo, Jr. hinnangul on Sol Navitas OÜ-l mitu väärtuslikku konkurentsieelist võistlemaks erinevate küttelahenduste pakkujate vahel- hea toode, mille käreda pakase testitulemused olid väga head (-10 kraadi juures tootis tasuta ca 45kraadist sooja) ning meeskond, kellel esindatud vajalik inseneri, tootmise ja ekspordimüügi kompetents. “Meie arvates on Sol Navitasel tänu heale tootele kõrge potentsiaal kasvada ülemaailmseks ettevõtteks ning meil on Tallinna Teaduspargiga Tehnopol antud võimalus kuid ka ülesanne neid sellel rajal toetada,” ütles Laansoo.

Sol Navitas OÜ on kaheteistkümnes klient, kellega PAKRI Teadus- ja Tööstuspark on sõlminud Paldiskisse kolimiseks üürilepingu ja juba kahekümneviies Tehnopoli rohetehnoloogia valdkonna äriteenuste klient, kellele pakutakse sünergiat oma ettevõtte arendamisel.

Sol Navitas OÜ on 2009. asutatud ettevõte ja omab Eestis päikeseõhkkütte valdkonna pikaajalisemat kogemust. Päikese õhkküttepaneel kui autonoomselt lisakütte- ja kvaliteetse sisekliima ventilatsiooniagregaat, saab oma toite päikesepaneelilt ja ei vaja hilisemat hooldust, mis kaotab ära jooksvad ülalpidamis- ja energiakulud. Sol Navitas päikese õhkküttepaneeli tasuvusaeg jääb vahemikku 4,5-5,5 aastat. Sol Navitas OÜ kasutab toote arendamisel Tallinna Tehnikaülikooli tuge ning valiti eelmisel aastal ka Euroopa suurima rohetehnoloogia võistlusseeria Climate-KIC „Business Models for Sustainable Business Innovation“ finalistide sekka.

 

Lisainformatsioon:

 

Margus Kullerkupp

Sol Navitas tegevjuht, juhatuse liige

+37256357077

info@solnavitas.eu

www.solnavitas.eu

 

Enn Laansoo, Jr.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspark tegevjuht, juhatuse liige

+3725216858

info@pakri.ee

www.pakri.ee