Energia- ja keskkonnatehnoloogiat arendavaid ettevõtteid koondav PAKRI Teadus- ja Tööstuspark kinnitati valdkonna ettevõttete ühenduse Tuuletehnoloogia Liidu liikmeks.

“Tuuletehnoloogia Liit esindab just seda mõtteviisi, mida Eesti hädasti vajab – ambitsiooni viia Eestis toodetud tehnoloogia välisturgudele. Ühiselt tegutsedes on meie ettevõttete huvid paremini esindatud,” ütles PAKRI juhatuse esimees Enn Laansoo Jr pressiteate vahendusel.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspargis on pea 10 aasta jooksul välja arendatud infrastruktuur ning kokku toodud kõrgemat lisandväärtust teenuseid ja tooteid pakkuvad ekspordile orienteeritud ettevõtted, märkis Tuuletehnoloogia Liidu juhatuse esimees Andres Sõnajalg.

“Kui Elektrituruseaduse ja muude siseriiklike tingimustega pidureid peale ei tõmmata, on Eesti tuuleenergia sektoril tohutu potentsiaal välisturgudel suurt edu saavutada. Seepärast on oluline, et tehnoloogia arendamise ja tootmisega tegelevad ettevõtted ning neile teenuste pakkujad oleksid koondunud ühise lipu alla. Nagu ütles hiljuti keskkonnaminister Pomerants: taastuvenergia ei tähenda riigi ainult majanduskasvu, vaid see on ka julgeolekuküsimus,” lisas Sõnajalg.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspark on taastuvenergeetika, hoonete energiatõhususe, tark energiavõrgu ja energia salvestamise kompetentsi, teadus-arendus, tootmise ja testkeskus ettevõtetele ja teadusasutustele.

Tuuletehnoloogia Liit on tuuletehnoloogia arendajate ja tuuleenergia tootjate ühing, mis korraldab tuuleenergia ettevõtete koostööd ja esindab oma liikmete huve.

Tuuletehnoloogia Liit, vt www.tuuleliit.ee