Tallinn Science Park Tehnopol and Pakri Science and Industrial Park opened a smart Greenroom in Tehnopol’s campus.

The aim is to provide companies developing smart technology solutions a place to test and demo their products. It’s a place for Estonian ICT and greentech companies to promote their products, as the Greenroom is available to use as a meeting room and is opened for several international delegations visiting Science Park Tehnopol every week.

“If we can tell that self-driving cars are soon our everyday, then we can say the same for self-managing rooms and buildings. Thanks to new technologies it’s possible to make buildings wich are autonomous and smart- meaning that the installed solutions make sure the right processes work at the right time, at the right place and right capacity. To build a smart house, the technologies have to to communicate to each other and that’s where it comes to IoT, the increasing trend of internet of things, ” said CEO of PAKRI Enn Laansoo Jr.

The Greenroom is an autonomous building , containing different smart energy efficient solutions provided by several Estonian IT and greentech companies. The companies currently testing their products in the Greenroom are:

Zeroliving– energy efficient shipping container building

Smartel– mobile entry system

Aiotex- building automation

Sol navitas– solar energy-based air heating and ventilation panel

Enwisen- indoor climate sensor

Saviukumaja– energy-accumulating clay wall

Naps Solar Estonia– Estonian solar panels

Generatorbike– bike that generates power while you use it

Martem– data acquisition system for energy production

Thinnect– network technology

Elisa Eesti– IoT platform

Greenroom is opened as a testbed for new smart solutions. For more information contact kairi.sulla@tehnopol.ee

You can book the room for meetings and as short-term office space via Tehnopol’s webpage seminar rooms booking system HERE choosing „ROHERUUM.“

 

Tallinna Teaduspark Tehnopol ja Pakri Teadus- ja Tööstuspark avasid 31. mail Tallinnas targa Roheruumi, mis ehitati koostöös Eesti IT- ja rohetehnoloogia valdkonna ettevõtetega. Hoone eesmärgiks on anda nutikaid lahendusi pakkuvatele ettevõtetele võimalus testida tehnoloogiaid, edendada omavahelist koostööd ja tutvustada oma lahendusi nii kohalikule turule, kui Eestit iganädalaselt külastavatele välisdelegatsioonidele.

„Kui isejuhtivad autod on peagi meie tänapäev, siis sama võib öelda ka isejuhtivate hoonete ja elumajade kohta. Uued tehnoloogiad võimaldavad edukalt muuta hooned nii autonoomseks kui ka targaks –

see tähendab, et sinna installeeritud tehnoloogiad hoolitsevad selle eest, et kõik vajalikud protsessid toimiksid õigel ajal õiges suunas ja õiges mahus. Selleks, et ehitada ühte tarka maja, peavad oskama

targad tehnoloogiad ka omavahel suhelda ning siin tuleb appi IoT ehk asjade interneti lahendus, mis üha enam ja enam kasutusviise leiab“ kommenteeris Pakri Teadus-ja Tööstuspargi juht Enn Laasnoo, Jr.
„Valminud Roheruumi näol on tegemist autonoomse hoonega, mis on ehitatud Eesti IT -ja rohetehnoloogia valdkonna ettevõtetega kahasse. See on ehitatud taaskasutatud merekonteinerist ning suudab sinna

paigaldatud tarkade seadmete abil ise elektrit toota ja salvestada ning õige sisetemperatuuri ja õhuvahetuse tagada. Ehitis on tõestuseks, et isejuhtivad hooned on võimalikud ja meie tulevik. Kutsume kõiki huvilisi

Roheruumi tehnoloogiatega tutvuma ning julgustame seda ka lühiajalise kontorina katsetama“ lisas Laansoo, Jr.

 

Roheruumi on tänaseks paigaldatud järgmised tehnoloogiad:

Merekonteinerist energiatõhus hoone – Zeroliving

Mobiilne läbipääsusüsteem – Smartel OÜ

Hooneautomaatika – Aiotex OÜ

Päikese-õhkküttepaneel – Sol navitas OÜ

Sisekliimaandur – Enwisen OÜ

Energiat akumuleeriv savisein – Saviukumaja OÜ

Eestis toodetud päikesepaneelid – Naps Solar Estonia

Generaator-jalgratas – Generatorbike

Akudesse minevat energiahulka mõõtev seade – Martem AS

Võrgutehnoloogia – Thinnect OÜ

iOT platvorm – Elisa Eesti AS

Tulevikus plaanitakse hoone juurde lisada ka Tuge Energia väiketuulik ja koos Elisa Eestiga alustada koostööd TTÜ tudengitega, et leida uudseid lahendusi, mis Elisa IoT platvormil töötada saaksid.

Roheruum on avatud ka uutele lahendustele, huvi korral võtta ühendust: kairi@tehnopol.ee. Ruumi on võimalik broneerida läbi www.tehnopol.ee veebilehe.