Mustamäel asuv Tallinna Teaduspark Tehnopol alustas koos arenduspartneriga Astlanda Ehitus uue büroohoone kompleksi Tehnopol 2KV arendusega, millele asetati täna nurgakivi. Üritust käis avamas Eesti Vabariigi ettevõtlusminister Liisa Oviir.

„Täna on ajalooliselt tähtis päev – ühes Baltimaade suurimas ja kiiremini arenevas teaduspargis saab nurgakivi järjekordne tehnoloogiaettevõtete kodu, kus sünnib innovatsioon, teadmistepõhine majandus ja selle eksport maailma, mis on Eesti majandusarengule täiendavaks võtmeks“ lausus ürituse avasõnadeks minister Liisa Oviir.

Mullu suvel jõulisemalt linnaku arendamisega algust teinud Teaduspargil Tehnopol on tänaseks lõpusirgel legendaarse Küberneetika maja rekonstrueerimistööd. Tehnoloogiaettevõtete suure huvi tõttu alustati tänavu koostöös Astlanda Ehitusega uue büroohoone kompleksi Tehnopol 2KV arendusega aadressil Mäealuse tn. 2/2.

„Teaduspargi Tehnopol linnakus on tänaseks tegutsemispaiga leidnud juba ligi 200 tehnoloogiaettevõtet ning üha suurenev huvi lubas linnaku laienemisplaanidega edasi minna. Uus ärihoone on jätkuarendus aastal 2012 valminud Mäealuse tn. 2/1 büroohoonele. Ehitustöödega alustas Astlanda Ehitus juba tänavu veeburaris ning hoone oodatav valmimisaeg on aprill 2017“ kommenteeris linnaku laienemist Teaduspargi Tehnopol juhataja Jaak Raie.

Astlanda Ehituse juhatuse liige Kajar Kruus lisas: „Tehnopol 2KV näol on tegemist tipptehnoloogilistele nõuetele vastava büroohoone kompleksiga. Üüripinnad projekteeritakse ja ehitatakse lähtudes kliendi soovidest ja vajadustest. Võimalik on paindlik ruumilahendus – korrustele saab planeerida nii avatud büroo e. „open office“ kui ka kabinettidega büroopindu. Juba on võimalik teha broneeringud ja sõlmida üürilepinguid uutele büroopindadele“.

Uus büroohoone kompleks on projekteeritud vastavaks B-energiaklassi nõuetele, mis hoiab hoone energiakulud madalal. Hoone koosneb kahest omavahel maa-aluse parkimiskorrusega ühendatud korpusest, milles on väljaüüritavat pinda 7500 m²: A korpuses 3600 m² ja B korpuses 3900 m². Hoone mõlemas korpuses on 2 trepikodaja 2 reisijatelifti. 0-korrusele on planeeritud töötajate jalgrattaparkla ja parkimiskohad autodele. Tehnopol 2KV projekteerimis- ja ehitusstandardid võimaldavad hoonesse rajada lisaks büroopindadele ka uuringu- ja arenduskeskusi.
Pilte sündmusest: