PRESSITEADE 25.05.2015

Pakri Teadus- ja Tööstuspark – Tark Linn rohetehnoloogia ettevõtetele Paldiski linnas, otsib 490 000 euro ulatuses kapitali EstateGuru ühisrahastuse platvormi vahendusel. Tegemist on maailmas esmakordse ühisrahastuse kampaaniaga, kus on võimalik investeerida oma raha Targa Linna arengusse. Ühisrahastuse abil tehtava investeeringu eesmärgiks on renoveerida ja arendada edasi uuenduslik testimisbaas rohetehnoloogia ettevõtetele. Ühisrahastuse algusest on juba kogutud üle 70% kogusummast, mis näitab Targa Linna tehnoloogiate olulisust ja atraktiivsust Eestis.

PAKRI Targa Linna tegevjuht Enn Laansoo, Jr. kommenteerib “viimase kaheksa aasta jooksul oleme olnud väga avatud uutele innovaatilistele ja pisut hulludele ideedele, mis teeks meid ning kogu meie teadus- ja tööstuspargi kontseptsiooni paremaks ning ühtlasi atraktiivsemaks. Idee pakkuda võimalust kohalikele elanikele ja avalikkusele investeerida raha meie tegemistesse on väga hästi vastu võetud. Tegemist on win-win projektiga, soovitasin ka oma vanaisale investeerida kasvõi 50 eurot turvalisse ja madala riskiga Targa Linna kontseptsiooni arengusse.”

“Partnerlus PAKRI-ga on suur väljakutse EstateGuru-le. Rahval on võimalus osaleda maailma esimeses Targa Linna laienemisele suunatud ühisrahastusprojektis. PAKRI saab katsetada ühisrahastust oma projektidele ja EstateGuru saab pakkuda oma kogukonnale huvitava investeerimisvõimaluse. Samuti kasvatame oma liikmeskonda,  kellele tulevikus pakkuda võimalusi investeerimiseks teistessegi põnevatesse projektidesse”, ütleb Marek Pärtel, EstateGuru asutaja.

PAKRI Tark Linn kasutab EstateGuru ühisrahastust sildlaenuna, et finantseerida oma tegevuse laiendamist. Ühisrahastusega ostetakse ja arendatakse lõpuni u 5000 m2 suurune hoonekompleks, mis asub Kivi 12, Paldiski linnas. See tööstus- ja testimise hoonekompleks pakub juba täna majutust PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi alustavatele ja tegutsevatele ettevõtetele ning on nurgakiviks kasvavatele ettevõtetele järgmise 400 000 m2 Targa Linna hoonete väljaehitamisel. Kivi 12 hoonel on lokaalne küttesüsteem, mis kasutab taastuvaid energiaallikaid. PAKRI on investeerinud esimestesse päikesepaneelidesse, mis on osa PAKRI suuremast targast energiavõrgust. Järgmine samm on tark-mõõturite paigaldus, et analüüsida klientide elektritarbimist ja teha õiged otsused uute taastuvenergia seadmete soetamisel, eesmärgiga kliente varustada senisest suuremas mahus rohelise energiaga. Lisaks parandada ka töökeskkonda, mis aitab tõsta klientide töötajate produktiivsust.

PAKRI Tark Linn (PAKRI) asub Paldiski linnas. PAKRI uudne kontseptsiooni on välja töötatud 2007. aastast ning on Harjumaa Arengustrateegia üks prioriteetsemaid projekte. Kontseptsioon hõlmab 60ha suurust Tarka Linna, u 25MW võimsusega oma Tarka Energiavõrku ja teadusparki rohetehnoloogia (energia- ja keskkonnatehnoloogia) valdkonnale. PAKRI Tark Linn on välja töötatud PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi poolt, kelle visiooniks on kasvada juhtivaks rohetehnoloogia kompetentsi- ja testimiskeskuseks Põhja-Euroopas aastaks 2020. PAKRI Targa Linna kontseptsioon saab tuge Tallinna Teaduspark Tehnopolilt (Skype´i kodu), kus on samuti arendamisel Tehnopol 2.0 Targa Linna projekt, mis hõlmab u 20ha Mustamäel, Tallinnas. Koostöös Tehnopoliga pakub PAKRI energia- ja keskkonnatehnoloogia (rohetehnoloogia) valdkonna ettevõtetele vajalikku taristut ning teenuseid, toetamaks läbi sünergia ettevõtete jätkusuutlikku arengut ja teadustööd.

EstateGuru on ühisrahastuse platvorm Eestis, kus kõik kinnisvara laenud tagatakse reaalse hüpoteegiga. Ligi 1100 -liikmeline võrgustik koosneb peamiselt Eesti investoritest,  kuid registreerunud investoreid on üle kogu Euroopa. Tänaseks on rahastatud 7 projekti ning esimene laen on juba investoritele tagastatud. Keskmine intressimäär investoritele on 11,48%, keskmine LTV on u 48%. Täpsem info ühisrahastuse projektist vt https://estateguru.eu/investment/main

 

Lisainfo:

Enn Laansoo, Jr.                                                                     Marek Pärtel

CEO, juhatuse liige                                                                 CEO, partner

PAKRI Teadus- ja Tööstuspark                                           EstateGuru.eu

info@pakri.ee                                                                          marek@estateguru.eu

+372 5216 8585                                                                      +372 5091 791