Eelmisel nädalal külastas Eestit 27-liikmeline äridelegatsioon Jaapanist. Esindatud olid nii investorid, haritlased Jaapani ülikoolidest kui ka ettevõtete juhid (Komatsu Ltd, Idom Inc, Kansai Ülikool jpm). Visiidi eesmärgiks oli tutvuda kohaliku ärikeskkonnaga ja saada aimu, kuidas Eestis äri alustada ning milliste erinevate ettevõtlust toetavate organisatsioonide kaudu selleks on võimalik ka tuge saada.

Pakri Teadus- ja Tööstuspark koos teaduspargiga Tehnopol tutvustas rohetehnoloogia valdkonna eestvedamisel astutud samme ja tulevikuplaane. Samuti said kauged külalised tutvuda linnakuga ning ülevaate pakutavatest äriteenustest. Lisaks Pakri tööstuslinna heale logistilise asukohale peeti oluliseks toodete ja tehnoloogiate testimiseks sobiva keskkonna olemasolu koos rohelise energia kasutamise võimalusega tootmises. Pakri Teadus- ja Tööstuspargis tegutseb täna juba Jaapani juurtega ettevõte Blockhive OÜ ning loodetavasti said mõned järgmised sellest külastuskäigust julgust juurde, et Eestis äri alustada.

Kohtumine toimus Jätkusuutliku ja energiatõhusa kinnisvara ning energiavarustuse klastri (KEN klastri) arendamise projekti raames