PAKRI Teadus- ja Tööstuspark (PAKRI) fokuseerib täna peamistele rohetehnoloogia sektori ülemaailmsetesse väljakutsetesse ja innovatsiooni: taastuvenergeetika, hoonete energiatõhususe, tark energiavõrgu (smart-grid), tark-linn (smart-city), energia salvestamise, elektrisõidukid ja roheline kütus.
PAKRI ühendab endast laiemat sünergiat läbi rohetehnoloogia teaduspargi, PAKRI Tark-Linna, PAKRI Tark-Energiavõrgu, tehnoloogia testimis-ala ja rohelise töökeskkonna.
PAKRI Teadus- ja Tööstuspark on üks Harjumaa arengustrateegia prioriteetseid projekte. PAKRI Tark-Linn kasutab homset energiatõhusat ja tarka tehnoloogiat ja kasvab kuni 60 ha suurusele alale. PAKRI Tark-Energiavõrk on Põhja-Euroopa üks suuremaid taastuvenergial põhinevaid autonoomseid tark-energiavõrke.
PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi kontseptsioon töötati välja aastal 2007. Alates sellest ajast on toimunud aktiivne töö parima asukoha valimisel, ettevalmistamisel ja detailplaneeringu koostamisel (palun vaata Paldiski linn). Valitud sobivaim partner teaduspargi opereerimisel Tallinn Teaduspark Tehnopol (Skype, Transwerwise, Crystalsol, IoT Technologies, Unipallet jpt, palun vaata Teenused).
PAKRI on PPP- eraomandis (P- nagu private) teaduspark, mida arendatakse koostöös (P- nagu partnership) avaliku (P- nagu public) sektoriga.
Juba algusaastatest alates on PAKRI otsinud aktiivselt innovaatilisi kliente ning aastal 2012 jõudsime esimese hoonekompleksi avamiseni. Täna, pea 10 aastat hiljem, on PAKRI’l tugev äriplaan ja finantseerimisestruktuur. PAKRI hõlmab endas ca 65ha hea asukohaga maad (koos potentsiaaliga kasvatada pargi ala veel 2-3 korda) ja täna on välja ehitatud tootmiseks kolm hoonekompleksi kogupinnaga ca 20 000m2. Pargis on hetkel 18 tootmisklienti, 35 teenusklienti kolmes hoonekompleksis kogupinnaga ca 20 000m2.
PAKRI omab tugevat konkurentsieelist, oma autonoomne, ca 25MW võimsusega taastuvenergial toimiv Tark Energiavõrk. PAKRI Tark Energiavõrk ehitatakse välja etappide käigus ja see koosneb ca 18MW tuulepargist, 3-6MW päikesepargist ja biomassil põhinevast koostootmisjaamast. Innovaatilise Tark Energiavõrgu üks peamisi eesmärke on täiendavalt pakkuda uuele tehnoloogiale parimat testimise võimalust.
PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi visioon on kasvada Põhja-Euroopa juhtivaks kompetentsikeskuseks aastaks 2020 järgmistes valdkondades:
1. Taastuvenergeetika
- tuuleenergia
- päikeseenergia
- biomassi energia
- maasoojuse energia
- tehnoloogia sertifitseerimine
2. Hoonete energiatõhusus, tark-maja, tark-linn, tark-keskkond
- ehitusmaterjalide testimine
- sotsiaalne planeerimine
- materjali teadus-arendustöö (R&D)
3. Taastuvenergia võrku integreerimine, tark-energiavõrk
- smart-grid tehnoloogia
- taastuvenergia võrku integreerimine
4. Energia salvestamine
- uued energiasalvestustehnoloogiate teadus-arendustöö (R&D)
- tehnoloogia testimine ja sertifitseerimine
5. Elektrisõidukid, alternatiivne roheline kütus
- elektrisõidukite laadimissüsteemide teadus-arendustöö
- patareid ja efektiivne energiakasutuse teadus-arendustöö (R&D)
- uued rohelised kütused
PAKRI nimel on kaks tähendust:
1) Paldiski linnas asub kauni loodusega Pakri poolsaarel, mis on koduks ka PAKRI Teadus- ja Tööstuspargile ning
2) PAKRI on ka ajas muutud akronüüm. Täna tähendab PAKRI: Pakri Atraktiivne Kodu Rohetehnoloogia Innovatsioonile
Kui soovid lisainformatsiooni PAKRI poolt pakutava sünergia kohta (kliendid, teenused, investeeringud, tootmispinna müük ja rent), võta meiega julgesti ühendust. Kontaktid leiad siit.
“PAKRI- sünergia rohetehnoloogia ettevõtetele”