Eesti kaks suurimat erakapitalil tegutsevat elektriautode transporditeenust pakkuvat ettevõtet ELMO Rent (PAKRI ettevõte) ja Elektritakso alustasid koostööd, et võimaldada klientidele uudseid lahendusi elektriautode transporditeenuse kasutamiseks. Mõlema ettevõtte eesmärgiks on pakkuda soodsat jagamismajandusel põhinevat ja keskkonnasäästlikku transporditeenust. 

Esimese sammuna ühildatakse koostöö raames kahe ettevõtte autopargi hooldamine ja teenuse tehniline opereerimine. Nii tagatakse klientidele senisest paremini laetud akudega sõiduvalmis elektriautod nii juhiga kui juhita sõitudeks.

ELMO Rent klientide kasutuses on täna 31 Nissan Leaf ja Mitsubishi i-Miev elektriautot. Elektritakso peres pakuvad taksoteenust 150 autojuhti, kes jagavad 50 Nissan Leafi suurust autoparki. Mõlema ettevõtte autopargi laienemist planeeritakse samuti ühisel jõul, et suurendada lisaks elektriautode arvule ka mudelivalikut. Nii on võimalik suurendada elektriautode kättesaadavust ka piirkondades, kus seni veel teenust ei pakuta.

”Eesti turg on väike ja soodsa teenuse pakkumiseks on võtmesõnadeks efektiivsus ja kliendikeskne teenuseprotsess. Meie koostöös peitub tugev sünergia” ütles ELMO Rent tegevjuht Enn Laansoo Jr. “Ühise autopargi hooldamise ja igapäevase autode opereerimise kaudu saame garanteerida oma klientidele autode valmisolekut nii juhiga kui juhita sõitudeks sama kulubaasi juures tänasest veelgi paremini. Säästetud raha planeerime investeerida autopargi laienemisele ja teenuse arendamisele”, lisas Laansoo Jr.

Elektritaksos usutakse veendunult, et nafta ajastu on ümber saamas. “Elektriautoga sõita on palju meeldivam, nad liiguvad sujuvamalt, kiirendavad väga ruttu ja neid on väga kerge kasutada. Elektriautosid kasutavad inimesed ei taha ilmselt kunagi tavaautode juurde tagasi pöörduda ” ütles Elektritakso juhataja Ermo Kontson. „Partnerlus ELMO Rendiga on igati teretulnud ja loogiline samm, et saaksime ühiselt veelgi kasvatada elektriautode kättesaadavust sõiduteenuste kaudu“ lisas Kontson.

Hea teada:

Elektritakso on taksoteenust pakkuv ettevõte, mis tegutseb 2012. aasta juulist Ermo Kontsoni eestvedamisel. Tänaseks on ühe autoga alustanud Elektritaksost kujunenud välja tugev suund Eesti taksoturul, mis viib meie rahvast taastuvenergeetikale lähemale. Ekspertiisi elektriautodega seonduvast Elektritaksol jagub – autopargi koguläbisõit on üle 12 miljoni kilomeetri.

 

Täpsemalt, vt http://elmorent.ee/elmo-rent-ja-elektritakso-moodustasid-eesti-suurima-elektriautode-erapargi/