Äripäev krjutab:

Paldiskis asuvas PAKRI Teadus- ja Tööstuspargis hakatakse merekonteineritest elamuid valmistama.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi juhi Enn Laansoo, Jr. sõnul sai park endale hiljuti täiendust põneva tootmisettevõtte näol, kelle tegevuseks on vanadest merekonteineritest passiivmajale iseloomuliku „konteinermaja“ valmistamine.

„Tegu on alustava ettevõttega Zeroliving. Nad teevad väga huvitavaid  tooteid ja hetkel on neile juba esimesed konteinerid meie parki sissekolinud,” märkis Laansoo.

“Põhjus, miks Zeroliving just PAKRIsse kolis, on selles, et ootame lisaks tavalisele üüripinnale ka PAKRI kompetentsi energiatõhususe vallas. Soovime saada tuge, kuidas oma toodangut paremaks muuta,“ selgitas Zeroliving asutaja ja juht Magnus Sirelmets.

„Sattusime nendest kohe vaimustusse ja meievaheline klapp oli esimesest kohtumisest alates olemas. Neil on inseneriteadmiste kogemus, nad teavad, mida soovivad teha ning tekib veel tugevam sünergia olemasolevate klientide vahel,“ lisas Laansoo.

Hiljuti avas PAKRI Teadus- ja Tööstuspark ka oma teise hoonekompleksi (5500m2), millest on praeguseks esimene etapp renoveeritud.

„Asukoht on väga hea – otse Paldiski Põhjasadama peasissekäigu ees. Saame seal pakkuda pindu alates 20 ruutmeetrist kuni 1600 ruutmeetrini,“ lisas Laansoo.