Äripäev kirjutab: Pakri teadus- ja tööstuspargi uus hoone sai nelja päevaga ühisrahastajatelt üle 200 000 euro.

EstateGuru ühisrahastusinvestorid aitavad Pakri teadus- ja tööstuspargil laieneda. Teisipäeval kuulutati teaduspargi uue hoone ostu investeerimisvõimalus avatuks ja esmaspäeva hommikuks oli sinna kogutud juba üle 200 000 euro. Raha olid investeerinud juba 103 inimest ja ettevôtet, peamiselt Eestist. Väikseim summa oli 50 eurot ja suurim investeering 70 000 eurot.

Rahastamisprojekt on avatud 29. maini. Teaduspargi laiendamiseks on vaja investoritelt kokku koguda 490 000 eurot. Investoritelt kaasatav raha tagatakse hüpoteegiga. Investeerimisvõimaluse kohta lähemalt saab lugeda EstateGuru kodulehelt.

“Ühisrahastuse teema on põnev, kuna täna teenib inimeste raha pangas vaid ligi 0-protsendist intressi ning ettevõtete laenuvõimalused pankadest on piiratud. Meeldiv on tõdeda, et järjest rohkem ettevõtjaid hindavad ühisrahastuse võimalusi puudu oleva kapitali kaasamiseks,” kommenteeris ühisrahastusplatvormi EstateGuru asutaja Marek Pärtel kinnisvarauudistele.

Pakri Teadus- ja Tööstuspargi (PAKRI) kodulehelt saab teada, et teaduspargi kontseptsioon töötati välja aastal 2007 ning on Harjumaa Arengustrateegia aastani 2025 üks prioriteetsemaid projekte, mis kasvab ligi 60 hektari suurusele alale Paldiskis. Koostöös Tehnopoliga pakub PAKRI energia- ja keskkonnatehnoloogia (rohetehnoloogia) valdkonna ettevõtetele vajalikku taristut ning teenuseid, toetamaks läbi sünergia ettevõtete jätkusuutlikku arengut ja teadustööd.
PAKRI nn tark-linna uute hoonete rajamisel järgitakse maksimaalset energiatõhusust ning töökeskkonna kujundamisel töötaja produktiivsuse tõstmist. PAKRI Targa-Energiavõrgu eesmärk on pargi klientidele toota taastuvenergiat ja pakkuda uute tehnoloogiate testimise võimalust.
Paldiski linn on olnud sajandeid atraktiivne sihtkoht investeeringuteks. Väga hea geograafiline asukoht ja eksisteeriv taristu annavad linnale konkurentsieelised, muutes linna ühe suurima ettevõtluse arengupotentsiaaliga piirkonnaks nii Eestis kui ka Põhja-Euroopas. Piirkonna arengut toetavad täna juba Paldiskis tegutsevate ettevõtete aktiivne koostöö ning ettevõtlust soodustav ärikliima. PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi tegevjuht on Enn Laansoo, Jr.

Artikkel: http://kinnisvarauudised.ee/article/2015/5/11/pakri_toostuspark_saab_uue_hoone_uhisrahastajate_rahaga