PAKRI Teadus-ja Tööstuspark koos Teaduspargiga Tehnopol ehitavad Tallinnasse targa roheruumi, kuhu oodatakse nutikaid IT ja rohetehnoloogia lahendusi pakkuvaid ettevõteid oma tehnoloogiat testima ja avalikkusele tutvustama. Roheruum saab olema avatud demoruumina kõikidele huvilistele uute tehnoloogiatega tutvumiseks. Lisaks on võimalik ruumi broneerida ka nõupidamisteks kui ka lihtsalt büroona kasutamiseks.
Autonoomne ja energiatõhus roheruum pindalaga 14m2 ehitatakse taaskasutatud merekonteinerist Zeroliving OÜ poolt. Autonoomsuse saavutamiseks kasutatakse päikesepaneele, päikese õhkküttepaneeli ning lähitulevikus on plaan lisada ka väiketuulik. Kogu saadud energia salvestatakse akudesse. Energiatõhususe tagavad lõuna poole planeeritud aknad ja soojust akumuleeriv sisesein. Majas toimuv on jälgitav live´is interneti keskkonnas, kus on võimalik ka ruumi broneerida. Jälgida saab hoone sisetemperatuuri, toodetud energia kogust, salvestatud elektri ja kokkuhoitud CO2 kogust. Roheruumis on olemas ka kaasaegne WIFI ühendus ning ekraan.
Projektiga oodatakse liituma rohetehnoloogia, targa maja ja nutikate IT lahenduste ettevõtteid, kes pakuksid testimise ja reklaamimise eesmärgil roheruumi ehitamisse oma tehnoloogiaid. Mõned näited otsitavast:
- lisa autonoomsed energiaallikad ja salvestuslahendused
- hoone juhtsüsteem
- välisukse mobiilne- ja distantsilt töötav avamissüsteem
- siseviimistluseks kasutatavad maja kontseptsiooni toetavad materjalid
- energiatõhusad klaasid ja uksed
- sise- ja välivalgustid (valgusribad)
- Wifi ühendus
- sisemööbel (kontori-koosoleku laud, toolid, kööginurk)
- interaktiivne esitlusstend
- atraktiivsed väliviidad
- oleme avatud ka teistele uuenduslikele lahendustele!
Ootame huvilisi võtma kontakti hiljemalt 31. maiks 2016 aadressil: enn.laansoojr@pakri.ee, tel. +372 5216 858.
Teaduspark Tehnopol ja PAKRI Teadus-ja Tööstuspark arendavad koostöös Eesti rohetehnoloogia valdkonda alates 2010. aastast. Koostöö eesmärk on pakkuda tuge rohetehnoloogia idu- ja kasvuettevõtetele äri- ja tehnoloogiaarenduseks, koostööpartnerite leidmiseks ja välisturgudele laienemiseks, koondades kohalikke ja rahvusvahelisi kompetentse. Lisaks pakuvad teaduspargid füüsilist keskkonda innovaatiliste toodete ja teenuste prototüüpimiseks, testimiseks ja tootmiseks.