Reedel, 4. juunil algab Tallinna Nasdaq börsil ELMO Rent AS-i aktsiate esmane avalik pakkumine, millega kaasatud investeeringu toel plaanib ettevõte käivitada juba sel aastal Tallinnas kaugjuhitavate autode jagamisteenuse testimise. Lisaks toob ettevõte IPO tulude abil tänavatele vähemalt 50 uut elektrisõidukit ning alustab ettevalmistusi välisturgudele minekuks.

ELMO Rent AS-i asutaja Enn Laansoo, Jr. sõnul soovib ettevõte panustada inimkeskse linnaruumi kujundamisse, keskendudes vaid keskkonnasõbralike sõidukite jagamisteenusele ning vähendades linnatänavaid ja parkimisplatse koormavate jagatavate sõidukite hulka.

„Tänavatel parkivad rendiautod, tõukerattad ja muud sõiduvahendid rõõmustavad küll nende kasutajaid. Samas paljud linnakodanikud on pigem nördinud sellest, et teed ja tänavad on täitunud pikali vedelevate liikuritega ning vähesedki parkimiskohad on vahel päevadeviisi seisvate rendiautode poolt hõivatud. Meie kogu ärikontseptsioon on üles ehitatud põhimõttele, et meie sõidukid ei tohi üheski mõttes linnakeskkonda reostada – ei selle õhku ega ka mitte tänavaääri või kõnniteid. Seetõttu peatuvad kõik meie jagatavad sõidukid jagamispunktides ning ka kaugjuhitavad elektriautod alustavad pärast sõidu lõppu teekonda järgmise kliendini või tagasi jagamispunkti,“ selgitas Laansoo.

Tema kinnitusel on ettevõte jõudnud oma kaugjuhitava auto tehnoloogia arendamisega viimasesse faasi. “Juba sel sügisel saavad esimesed linnakodanikud tänavatestide käigus tellida endale elektrilise jagatava auto paari klikiga ukse ette,“ tunneb ta rõõmu ettevõtte edusammude üle.

Tema sõnul võimaldab kaugjuhitavate autode kasutuselevõtmine tõsta autopargi kasutusaktiivsust ja -efektiivsust ning pakkuda klientidele suuremat paindlikkust jagamisteenuse kasutamisel.

„ELMO keskkonnasõbralik sõidukipark on täna kasutusel üle 36% kogu ajast, mis on juba väga suur edasiminek keskmise isikliku sõiduauto 4% kasutuse tasemelt. Kuna kaugjuhitava rendiauto puhul ei pea kasutaja enam muretsema lähima auto asukoha pärast, siis olen veendunud, et nende sõidukite kasutusaktiivsus kasvab tänu meie tehnoloogiale juba lähiaastatel üle 50%,“ sõnas ta ning lisas: „Näeme sellel lahendusel tohutut kasvupotentsiaali nii era- kui ka äriklientide suunal ning meie käibe viiekordne kasv ja EBITDA kümnekordistumine lähima kolme aasta jooksul on enam kui realistlik.“

Aktsiate avaliku pakkumise eesmärk on ühtlasi koguda vahendeid vähemalt 50 uue elektrisõiduki hankimiseks, millega kinnistatakse oma positsiooni Eesti suurima elektriautopargi omanikuna. Lisaks alustab ELMO Rent kaasatud investeeringute toel ettevalmistusi sisenemiseks teiste Euroopa riikide jagamisteenuse turule.

„Autojagamisteenus on Euroopas oluliselt populaarsem kui Eestis ning ka elektriautosid pakkuvaid jagamisettevõtteid leidub erinevates riikides küllalt palju. Meie uudsus saab seisnema just kaugjuhitava auto tehnoloogia esmakordses esitlemises – sellel uuenduslikul tehnoloogial põhineva keskkonnasõbraliku teenuse pakkumine saab olema veel pikki aastaid meie konkurentsieelis ja kõneainet pakkuv teema,“ kinnitas ELMO Rent tegevjuht Julia Nekrassova. „Uuele turule kiirelt sisenemiseks oleme valmis kaaluma ka tegutsevate ettevõtete ostmist ja kindlasti ka partnerlust,“ avas kaarte Nekrassova.

ELMO Rendi asutaja sõnul soovib Elmo meeskond anda inimestele võimaluse olla osanik keskkonnasõbralikult mõtlevas, loodussäästlike tulevikutehnoloogiate arendamisele ja juurutamisele keskenduvas ning kiirelt kasvavas Eesti ettevõttes. Kokku pakutakse noteerimiseks 120 000 aktsiat ning eduka tulemuse korral suurendatakse aktsiate arvu 80 000 aktsia võrra.

Ühe aktsia hind on 5 eurot, millest 10 senti on nimiväärtus ning 4,90 EUR on ülekurss. Märkida saab ainult täisarvu aktsiaid. Märkimisperiood Nasdaq Baltic First North alternatiivturul kestab 4. juunist 14. juunini, mille jooksul soovib ettevõte koguda investoritelt 600 000 – 1 000 000 eurot.

Ettevõttest:

ELMO Rent AS on Eesti Riigi poolt 2013. aastal asutatud ja 2017. aastast erakätes aktiivselt kasvav ettevõte, kelle peamiseks tegevusalaks on keskkonnasõbraliku sõidukijagamisteenuse pakkumine ning sellega seotud keskkonnasõbralike ning innovatiivsete tehnoloogiate, nagu sõidukipargi IT-opereerimissüsteemi, autokontrolleri ja kaugjuhitava sõiduki, väljatöötamine, turule toomine ja skaleerimine.

ELMO Rent on maailmas üks esimesi elektriautode jagamisettevõtteid ja ka esimene vastutustundliku kvaliteedimärgisega sõidukite rendifirma Eestis.

Vaata lisaks:

ELMO Rent AS aktsiate esmase avaliku pakkumise tutvustus: https://elmorent.ee/wp-content/uploads/2021/06/ELMO-Rent-IPO-tutvustus.pdf

Nasdaq Tallinn börsiteade ELMO Rent AS-i aktsiate esmase avaliku pakkumise kohta: https://view.news.eu.nasdaq.com/view?id=b8f0e92fff25a03a667907c0e79afbef4&lang=et

ELMO Rent AS-i IPO pressikonverentsi salvestus (2. juuni 2021): https://www.facebook.com/elmorent2.0/videos/4157398280983915